Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWymogi kapitałowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-30 17:22:02
belgia, spółki, gospodarka, prawo

Zakładanie spółki w Belgii wymaga zwykle wpłacenia minimalnego kapitału zakładowego.

 

 

 

Przy utworzeniu spółki prywatnej z o.o., wymagany jest minimalny kapitał zakładowy w wysokości 18.550 euro, który musi być zadeklarowany w całości przy tworzeniu spółki. W momencie zawiązania spółki, kapitał musi być wpłacony w wysokości 6.200 euro w wysokości co najmniej 1/5 udziału imiennego na współwłaściciela lub w przypadku jednoosobowej spółki prywatnej z o.o. wysokość kapitału wpłaconego w momencie jej tworzenia - 12.400 euro. Aporty rzeczowe muszą być wniesione w całości w momencie zawiązania spółki. Wartość tych aportów podlega wycenie audytora.

Przy utworzeniu spółki akcyjnej akcjonariusze zobowiązują się do wpłaty na kapitał założycielski kwoty 61.500 euro. Każdej akcji wnoszonej w wymiarze pieniężnym musi odpowiadać wpłata co najmniej 1/4 jej całości przy zawiązaniu spółki. Aporty rzeczowe muszą być wniesione w całości w momencie zawiązania spółki. Wartość tych aportów musi być wyceniona przez audytorów.

Przy utworzeniu spółki spółdzielczej z o.o., istnieje wymóg kapitału minimalnego w wysokości 18.550 euro. W momencie zawiązania spółki kapitał musi być wpłacony w wysokości 6.200 (wymóg ten wynosi co najmniej 1/4 w stosunku do każdego udziału). Aport rzeczowy może być wniesiony w ciągu 5 lat od zawiązania spółki (wymogi formalne są podobne jak przy spółce prywatnej z o.o. i spółce akcyjnej).

Spółka spółdzielcza z nieograniczoną odpowiedzialnością jest formą bardziej luźną, gdyż nie istnieje przy niej wymóg minimum kapitału. Natomiast ustalona wysokość kapitału musi być wpłacona w całości przy zawiązaniu spółki.