Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKoszty powstania spółki z o.o.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-30 17:14:49
belgia, spółki, gospodarka, prawo

Opłatom w spółce z o.o. podlega m.in. raport audytora ws. aportu niepieniężnego. Dodatkowymi opłatami obciążone jest wydanie ewentualnych pozwoleń i licencji na prowadzenie różnych rodzajów działalności gospodarczej.

 

 

 

  1. opłata w wysokości 130 euro przy wydaniu wyciągu z rejestru handlowego w przypadku spółki (dodatkowo 70 euro od każdego adresu zakładu), w przypadku firmy indywidualnej odpowiednio 70 euro i 70 euro
  2. opłaty notarialne obejmują honorarium notariusza, którego wysokość zależy od wartości kapitału subskrybowanego oraz inne opłaty skarbowe (25 euro) związane z dokumentacją (statut, plan finansowy)
  3. 150 euro za publikację w Moniteur Belge

Łączny koszt u notariusza to kwota od 750-1000 euro na prowincji do 2500 euro w Brukseli (koszt ten obejmuje koszty notarialne, koszt rejestracji statutu w Trybunale Handlowym i publikację w Moniteur Belge).

Należy przewidzieć ważniejsze roczne opłaty stałe ponoszone przez spółkę: opublikowanie bilansu (170 euro), solidarnościową składkę socjalną od spółki (350 euro), ew. koszt zewnętrznej obsługi księgowej (uzależniony od ilości dokumentacji, co najmniej 900 euro).