Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTargi Boatshow 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamil Ochmański | 2017-02-21 16:42:02
targi, łodzie, jachty

Dziewiętnasta edycja Boatshow odbędzie się w dniach 17 – 19 listopada 2017. Podczas targów pokazane zostaną premierowe konstrukcje polskich producentów oraz motorówki z największych stoczni jachtowych na świecie. W targach Boatshow wezmą udział między innymi wystawcy z Polski, Chorwacji, Włoch, Niemiec, Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Szwecji.

Międzynarodowe Targi Żeglarskie i Sportów Wodnych Boatshow to najważniejsze branżowe wydarzenie odbywające się jesienią w Polsce. Co roku w Łodzi prezentowane są luksusowe łodzie motorowe, pełnomorskie jachty żaglowe, housboat’y oraz jachty do turystyki śródlądowej. Dziewiętnasta edycja Boatshow odbędzie się w dniach 17 – 19 listopada 2017. Podczas targów pokazane zostaną premierowe konstrukcje polskich producentów oraz motorówki z największych stoczni jachtowych na świecie. W targach Boatshow wezmą udział między innymi wystawcy z Polski, Chorwacji, Włoch, Niemiec, Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Szwecji. W ich ofercie znajdzie się także osprzęt i elektronika jachtowa, odzież sportowa oraz czartery i szkolenia.


Targi Boatshow od wielu lat stanowią platformę spotkań dla przedsiębiorców rozpoczynających handel na polskim rynku oraz tych, którzy poszukują parterów i podwykonawców. Polska jest drugim po USA producentem łodzi motorowych do 10 metrów na świecie. Rok rocznie krajowe stocznie produkują około 22 tysięcy konstrukcji pływających, a 95 procent z nich sprzedawanych jest na rynki zagraniczne. Polskie jachty żaglowe i motorowe są popularne w Niemczech, Wielkiej Brytanii, basenie Morza Śródziemnego, USA, Japonii i Australii. Większość z polskich stoczni prezentuje nowe propozycje właśnie podczas targów Boatshow.


Według raportu „Polski Rynek Żeglarski” około 3,4 miliona Polaków miało w swoim życiu styczność z żeglarstwem, a 540 tysięcy osób aktywnie uprawia ten sport. Z kolei Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych szacuje, że „największa część polskiej produkcji to łodzie, których cena mieści się w przedziale 20-150 tys. euro. Średnia wartość produkowanego w Polsce jachtu wynosi 50-60 tys. euro, a najdroższe jachty sprzedawane są za ceny przekraczające 11 milionów euro”.
 

Boatshow 2016 w liczbach:

7157 zwiedzających z kilkunastu krajów: Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Czech, Grecji, Litwy, Łotwy, Norwegii, Niemiec, Rosji, Serbii, Ukrainy, Włoch, Stanów Zjednoczonych oraz Izraela

149 wystawców z Polski, Grecji, Chorwacji, Litwy, Włoch, Ukrainy, Niemiec, Szwecji

104 konstrukcje pływające – premiery jachtów żaglowych i motorowych

65% zwiedzających zadeklarowało, że zamierza dokonać zakupów w najbliższym roku

55% zwiedzających jest zainteresowana dodatkowym wyposażeniem i akcesoriami

40% zwiedzających posiada jacht