Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSzanse i wyzwania w polityce rozwojowej Polski - rekomendacje OECD

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Turowski | 2016-03-25 10:08:20
oecd, raport, rozwój gospodarczy polski

Kompleksowy raport na temat stanu polskiej gospodarki oraz wyzwania stojące przed nią w najbliższym czasie były głównymi tematami prezentacji najnowszego Przeglądu Gospodarczego Polski przygotowanego przez OECD. Ze względu na fakt, że OECD pozostaje największym i najbardziej cenionym ekonomicznym think-tankiem na świecie, rekomendacje i oceny zawarte w przeglądach stanowią dla rządu polskiego cenne źródło informacji w procesie kształtowania polityki społeczno-gospodarczej. W prezentacji raport wzięli udział wicepremier Mateusz Morawiecki i główna ekonomistka OECD Catherine L. Mann.

Polska gospodarka już czternaście razy była poddawana przeglądowi ze strony OECD. Obecny raport powstał na podstawie wyników przeglądu przeprowadzonego 8 lutego 2016 r. Dokument, którego oficjalna publikacja nastąpiła 22 marca, omawia najważniejsze wyzwania i szanse stojące aktualnie przed polską gospodarką, zawiera prognozy wzrostu gospodarczego, inflacji i bezrobocia w najbliższych latach, a także recenzuje prowadzoną przez Polskę politykę fiskalną, monetarną i finansową. W tym roku tematami pogłębionej analizy ze strony OECD były ponadto migracje i umiejętności oraz inwestycje w infrastrukturę transportową i energetyczną.